april 14, 2015

Prijzen

Prijzen en nominaties

Elke jaar doet Toneelgroep De Gezellen mee met de toneelcompetitie. Met deze competitie heeft de vereniging diverse prijzen en nominaties gekregen.

Overzicht

OVERZICHT PRIJZEN & NOMINATIES
TONEELVERENIGING ‘DE GEZELLEN’ LEIDSCHENDAM

1952

WKA-penning 1e prijs derde klasse

1953

WKA-penning concours 1952/1953

1954

WKA-penning 2e prijs seizoen 1953/1954

1984

Derde prijs klasse B
Productie: De kinderen van Eduard
*
Beste rijrol heren: Eef Scholtes
Productie: De kinderen van Eduard
*
Eervolle juryvermelding: Wietske Burghgraef
Productie: De kinderen van Eduard

1985

Derde prijs klasse A
Productie: Het spookt op Barnsley
*
Eervolle juryvermelding klasse A: Wietske Burghgraef
Productie: Het spookt op Barnsley

1986

Tweede prijs klasse B
Productie: April Dawn-Nocturne-Help…ik leef!
*
Beste hoofdrol dames: Wil van der Geest
Productie: Nocturne
*
Beste bijrol dames: Wietske Burghgraef
Productie: April Dawn
*
Nominatie hoofdrol heren: Eef Scholtes
Productie: Nocturne
*
Nominatie hoofdrol heren: Eef Scholtes
Productie: Help…ik leef!
*
Nominatie hoofdrol dames: Henny van Kleef
Productie: April Dawn
*
Eervolle juryvermelding: Wil van der Geest
Productie: April Dawn
*
Beste regie klasse B: Jan Klein
Productie: April Dawn-Nocturne-Help…ik leef!
*
Regieprestatieprijs: Jan Klein
Productie:April Dawn-Nocturne-Help…ik leef!

1987

Beste decor klasse A: Lowie Bolleboom
Productie: De Eetkamer
*
Beste bijrol heren: Lowie Bolleboom
Productie: De Eetkamer

1988

Tweede prijs Klasse A
Productie: Ik wil Mjoessof spreken
*
Beste bijrol heren: Kees Nieuwenbroek
Productie: Ik wil Mjoessof spreken
*
Beste bijrol heren: Lowie Bolleboom
Productie: Ik wil Mjoessof spreken
*
Regieprestatieprijs: Jan Klein
Productie: Ik wil Mjoessof spreken
*
Stukkeuzeprijs Klasse A
Productie: Ik wil Mjoessof spreken
*
Eervolle juryvermelding: Eef Scholtes
Productie: Ik wil Mjoessof spreken
*
Nominatie bijrol heren: Rob Minderaa
Productie: Ik wil Mjoessof spreken
*
Nominatie bijrol dames: Bernadette Minderaa
Productie: Ik wil Mjoessof spreken
*
Nominatie bijrol dames: Henny van Kleef
Productie: Ik wil Mjoessof spreken

1989

Eerste prijs Klasse B
Productie: En ik dan?
*
Beste regie Klasse B: Jan Klein
Productie: En ik dan?
*
Stukkeuzeprijs Klasse B
Productie: En ik dan?
*
Nominatie hoofdrol heren: Lowie Bolleboom
Productie: En ik dan?

1990

Eerste prijs Klasse B
Productie: Liefde half om half
*
Beste hoofdrol dames: Els Vermin
Productie: Liefde half om half
*
Beste hoofdrol heren: Kees Nieuwenbroek
Productie: Liefde half om half
*
Beste regie Klasse B: Jan Klein
Productie: Liefde half om half
*Beste decor: Lowie Bolleboom
Productie: Liefde half om half
*
Stukkeuzeprijs Klasse B
Productie: Liefde half om half
*
Nominatie hoofdrol dames: Henny van Kleef
Productie: Liefde half om half
*
Nominatie hoofdrol dames: Elise van Doorne
Productie: Liefde half om half

1991

Tweede prijs Klasse A
Productie: Oud Speelgoed
*
Beste hoofdrol dames: Anneke Plus
Productie: Oud Speelgoed
*
Nominatie hoofdrol heren: Lowie Bolleboom
Productie: Oud Speelgoed

1992

Tweede prijs Klasse A
Productie: Hoofdstuk Twee
*
Nominatie hoofdrol heren: Lowie Bolleboom
Productie: Hoofdstuk Twee
*
Eervolle juryvermelding: Lowie Bolleboom
Productie: Hoofdstuk Twee

1993

Eerste prijs Klasse A
Productie: Plaza-Suite
*
Erepenning Kunstzaken gemeente Den Haag
Productie: Plaza-Suite
*
Beste hoofdrol dames: Anneke Plus
Productie: Plaza-Suite
*
Beste hoofdrol heren: Lowie Bolleboom
Productie: Plaza-Suite
*
Beste regie Klasse A: Loes Hooijmans
Productie: Plaza-Suite
*
Stukkeuzeprijs Klasse A
Productie: Plaza-Suite
*
Beste decor Klasse A: Lowie Bolleboom
Productie: Plaza-Suite
*
Nominatie hoofdrol dames: Els Vermin
Productie: Plaza-Suite

1996

Tweede prijs beste decor: Frans Bleijenga
Productie: Zonder Gekheid

1997

Beste hoofdrol dames: Loes van Baarsel
Productie: Jaloezieen
*
Nominatie hoofdrol heren: Lowie Bolleboom
Productie: Jaloezieen
*
Nominatie bijrol heren: Teun van Leeuwen
Productie: Jaloezieen
*
Nominatie beste toneelstuk
Productie: Jaloezieen
*
Nominatie beste regie: Loes Hooijmans
Productie: Jaloezieen

1998

Tweede prijs beste toneelstuk
Productie: De Zanzibar
*
Beste bijrol dames: Anneke Plus
Productie: De Zanzibar
*
Beste bijrol heren: Lowie Bolleboom
Productie: De Zanzibar
*
Nominatie hoofdrol heren: Arie Hilgeman
Productie: De Zanzibar
*
Nominatie beste regie: Gerard Westgeest
Productie: De Zanzibar
*
Nominatie beste decor
Productie: De Zanzibar

1999

Tweede prijs beste decor
Productie: Aan het eind van de aspergetijd

2001

Nominatie bijrol dames: Carla Hoenselaar
Productie: London Suite
*
Nominatie bijrol heren: Lowie Bolleboom
Productie: London Suite

2002

Nominatie hoofdrol dames: Wietske Burghgraef
Productie: Loslopende Vrouwen

2004

Nominatie bijrol dames: Monique Rapati
Productie: Om Nausikaa

2005

Beste hoofdrol heren: Lowie Bolleboom
Productie: The Prisoner of Second Avenue
*
Nominatie beste toneelstuk
Productie: The Prisoner of Second Avenue
*
Nominatie bijrol heren: Lowie Bolleboom
Productie: Prettige Feestdagen

2006

Beste hoofdrol heren: Koos Vooijs
Productie: Komkommertijd
*
Nominatie hoofdrol dames: Anneke Plus
Productie: Komkommertijd
*
Nominatie bijrol heren: Peter Lakwijk
Productie: Komkommertijd
*
Nominatie beste decor: Lowie Bolleboom
Productie: Komkommertijd
*
Nominatie bijrol heren: Iwan Baas
Productie: IJsbloemen

2007

Nominatie hoofdrol heren: Lowie Bolleboom
Productie: De Bekende Nederlander
*
Nominatie hoofdrol dames: Anne Hooijmans
Productie: De Bekende Nederlander
*
Nominatie bijrol dames: Marien van Leeuwen
Productie: De Bekende Nederlander

2008

Nominatie beste décor: David van den Bergen
Productie: Stroomopwaarts
*
Nominatie hoofdrol heren: Lowie Bolleboom
Productie: Stroomopwaarts
*
Nominatie hoofdrol heren: Lowie Bolleboom
Productie: Het geheime liefdeleven van Attila Galop
*
Nominatie bijrol heren: Peter Lakwijk
Productie: Het geheime liefdeleven van Attila Galop
*
Nominatie bijrol heren: Koos Vooijs
Productie: Het geheime liefdeleven van Attila Galop

2009

Nominatie beste decor: Lowie Bolleboom
Productie: The Dinnerparty
*
Nominatie hoofdrol heren: Koos Vooijs
Productie: Gouwe Handjes
*
Nominatie bijrol heren: Lowie Bolleboom
Productie: The Dinnerparty

2010

Nominatie beste decor: Lowie Bolleboom
Productie: California Suite

2011

Derde prijs beste voorstelling seizoen 2010/2011
Productie: Wat ‘n gekke man…en zijn vrouw dan?
*
Nominatie beste regie: Mikael Martin
Productie: Wat ‘n gekke man…en zijn vrouw dan?
*
Nominatie hoofdrol heren: Koos Vooijs
Productie: Wat ‘n gekke man…en zijn vrouw dan?

2013

Nominatie hoofdrol heren: Lowie Bolleboom
Productie: De Italiaanse meesterhand

2014

Beste bijrol heren: David van den Bergen
Productie: Amateurs
*
Nominatie bijrol dames: Monique van der Ham
Productie: Amateurs
*
Nominatie beste productie
Productie: Amateurs

2017

Nominatie beste hoofdrol heren: Lowie Bolleboom
Productie: “Gewoon te gek!”